2021’de Türkiye’de En Çok İzlenen Filmler

Koskoca bir yılı acısı ile tatlısı ile geride bıraktık. Sinema ve dizi alanında bir çok yapım izleyici ile buluştu. Bunlardan yazıları oldukça gişe yapsa da diğerleri maalesef hayal kırıklığı ile seneyi kapattı. Türkiye de sinema sektöründe yapılan gişeler baz alındığında 2021 yılında Türkiye’de en çok izlenen filmler belli oldu.  Geçtiğimiz yıl içerisinde sinemaya toplamda 12 milyon 147 bin kişi gitti. Peki, en fazla hangi yapımlar tercih edildi? Konuya dair merak edilen detaylar haberimizde.

Türkiye’de En Çok İzlenen Filmler (2021)
Örümcek Adam: Eve Dönüş Yok
Hızlı ve Öfkeli 9
Venom: Zehirli Öfke 2
Akif
Aykut Enişte 2
Dune: Çöl Gezegeni
Eternals
Black Widow
Dayı: Bir Adamın Hikayesi
Patron Bebek 2: Aile Şirketi

AA tarafından aktarılan bilgilere göre Örümcek Adam: Eve Dönüş Yok (Spider-Man: No Way Home), Türkiye’de 2021 yılı içerisinde en fazla izlenen film olmayı başardı. 1,69 milyon kişi tarafından izlenen süper kahraman filmi, 43 milyon TL hasılat elde etti.

Paylaşılan listenin ikinci sırasında Hızlı ve Öfkeli 9 (F9: The Fast Saga) yer aldı. Büyük bir popülerliğe sahip olan yarış temalı Hızlı ve Öfkeli serisinin dokuzuncu filmi, 960 bin kişi tarafından izlendi ve 22,18 milyon TL kazandı.

Venom: Zehirli Öfke 2, geçtiğimiz yıl en fazla izlenen filmler listesinin üçüncü sırasında konumlandı. 15,33 milyon TL hasılat elde etmeyi başaran film, 668 bin 75 kişi tarafından izlendi. Dördüncü sırada yer alan Akif ise 6,5 milyon TL gelir elde etti ve 649 bin 32 kişi tarafından izlendi.

Beşinci sırada Aykut Enişte 2 isimli komedi filmi bulunuyor. 15,43 milyon TL hasılat elde eden film, 642 bin 72 kişi tarafından izlendi. Başarılı yapımın oyuncu kadrosunda Hakan Yılmaz, Müfit Kayacan ve Cem Gelinoğlu gibi isimler mevcut.

Dünya genelinde çok büyük bir popülerliğe sahip olmayı başaran Dune: Çöl Gezegeni, Türkiye’de geçtiğimiz yıl toplamda 608,99 bin kişi tarafından izlendi. Bilim kurgu filmi 15,94 milyon TL hasılat elde etmeyi başardı.

379 bin 26 kişi tarafından izlenen ve 9,17 milyon TL gelir elde eden Eternals, yedinci sırada yer aldı. Eternals’ı takip eden Black Widow ise 8,72 milyon TL hasılat elde etti ve 363 bin 58 kişi tarafından izlendi. 8,12 milyon TL hasılat elde eden Dayı: Bir Adamın Hikayesi dokuzuncu sırada yer aldı.

2021’de Türkiye’de en çok izlenen filmler listesinin son sırasında 7,04 milyon TL gelir elde eden Patron Bebek 2: Aile Şirketi bulunuyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku