500T: Kayıp Otobüs Dizisi Nasıl Bir Dizi ? 500T Dizisi Konusu , Fragmanı

500T yi İstanbul’da yaşayan büyük bir kısım bilir. Asya ile Avrupa arasında mekik dokuyan , 2 kıta arasında adeta mihank taşı olan , karşıya geçiş konusunda ilk akla gelen numara olan 500T , Gain digital platformunda bir dizi olarak karşımıza çıkıyor. 11 Kasım 2021‘de Gain Medya tarafından yayınlanan yerli dizi Toplam 7 bölümden oluşuyor, komedi ve gizem türünde yer alıyor.

500T Dizisinin yönetmenliğini Murat Özsoy ve Sinan Yabgu Ünal üstlenirken, senaryosunu Murat Özsoy kaleme aldı. 500T dizisi bir yönü ile diğer dizilerden ayrılıyor. Her ne kadar dizi desekte bu yapım için belgesel desekte yalan olmaz. Gain Medya tarafından yayınlanan dizinin türü zaten Mockumentary yani ‘Sahte belgesel’ olarak geçiyor. Yayıncı Gain Medya da diziyi de tanıtırken, bu temaya bağlı olarak tanıttı.

500T dizi konusu

Dizinin konusu, Tek bir sefer süresi 240 dakika olan Tuzla-Cevizlibağ hattında çalışan 500T numaralı belediye otobüsü, cuma akşamı yoğun Levent trafiğine girmemek için ara sokaklardan kaçacak olur. Haluk K. yönetimindeki otobüs 4. Levent durağının hemen ilerisinden bir sokak arasına girer. Yaklaşık 200 metre ilerdeki büfenin önünden geçip sağa doğru kıvrılır ve bir daha kimse otobüsten haber alamaz. 500T otobüsü içindeki yolcularıyla ortadan kaybolmuştur.

İstanbul Valiliği, 500T otobüsünün içindeki yolcularla birlikte kaybolduğuna dair bir açıklama yapar. Kamera kayıtlarında otobüsün görüntüsü bulunamaz. Emniyet ve basın olayın peşine düşse de sırrı bir türlü çözülemez. Ama olayla en az onlar kadar ilgilenen bir kişi daha vardır: Komplo konusunda uzman, araştırmacı yazar Ercüment Danışman. Basında kayıp otobüs tartışmaları büyürken; emniyet, otobüsün şoförü Haluk K’dan yabancı uyruklu yolculara kadar herkesi yakın takibe alır. Ercüment Danışman ise en akla gelmedik olasılıkları değerlendirir.

500T dizi oyuncuları ve karakterleri (cast)

Dizinin oyuncu kadrosunda 90 kişiye yakın geniş bir kadro bulunmaktadır.

Dizinin Fragmanı :

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku