6 Numaralı Kompartıman Konusu ve Fragmanı

6 Numaralı Kompartıman filmi nasıl bir film ? Film Konusu Nedir ? Filmin oyuncuları ve yönetmeni kimler ? Film nerelerde çekildi ? Ne kadar sürüyor ? İmdb puanı kaç ? Filmin orjinal adı nedir  ? gibi sorularınıza bu yazımızda cevap vermeye çalışıcaz ve filmin fragmanını sizlere sunucaz. Filmi izlemeyi düşünenlere yazımızın yardımcı olması dileğiyle..

Filminde bir tren yolculuğu boyunca birbirini tanımayan ve tamamen birbirine zıt 2 karakterin aynı kompartımanı paylaşmasını ve aralarında yaşananları ele alan Finlandiya yapımı bir film.  Filmin orjinal adı Hytti nro 6

6 Numaralı Kompartıman18 Şubat 2022 tarihinde sinemalarda gösterime giren film 1 saat 42 dakika boyunca sürüyor ve Dram – Komedi türünde yer alıyor. Filmde yönetmenliği Juho Kuosmanen yaparken senaristliği Juho Kuosmanen , Andris Feldmanis ile paylaşıyor. Filmin öne çıkan oyuncuları ise Seidi Haarla, Yuriy Borisov, Dinara Drukarova olarak göze çarpıyor. Bu film Rosa Liksom’un aynı isimli romanından uyarlanıyor.  Film 2021 yapımı olup  Finlandiya , Almanya  , Estonya , Rusya ortak yapımıdır.

6 Numaralı Kompartıman (Hytti Nro 6,2021) ,  Kuosmanen’in bu ikinci uzun metrajı, 74. Cannes Film Festivali’nde Jüri Büyük Ödülü’nü Asghar Farhadi’nin Kahraman’ıyla(Ghahreman, 2021) paylaştı.

6 Numaralı Kompartıman Konusu

6 Numaralı Kompartıman, aynı kompartımanı paylaşan iki yabancının hikayesini konu ediyor. Arkeoloji öğrencisi Laura aşk yaşadığı tez danışmanı Irina’yla birlikte Murmansk’a tarih öncesi taş resimleri görmeye gitmeye karar verir. Ancak Irina son anda gelmekten vazgeçince Laura yola tek başına çıkar. 6 numaralı kompartımana düşen Laura, burada Murmansk’ta madende çalışmaya giden Vadim ile tanışır. Ayrı dünyaların insanı olan Laura ve Vadim, yolculuk sırasında farklı bir bağ kurmaya başlar.

Tren yavaş yavaş kuzey kutup dairesine doğru yol alırken birbirinden hiç hazzetmeyen iki yabancı, aynı kompartımanı paylaşır. Ayrı dünyalardan bu iki kişinin ne sosyal sınıfları ne milliyetleri ya da dilleri ne de tavırları birbirine denktir.

6 Numaralı Kompartıman Fragmanı

 

Vizyona yeni giren diğer filmlerin tanıtımları için buraya tıklayınız

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku