Another Life Dizisi 2.Sezon Yorumu

Eğer gezegenler arası seyehat edilen , yeni yeni gezegenler keşfedilen bilimkurgu filmlerini seviyorsanız bu dizinin tam size göre olduğunu söyleyebiliriz. 1.Sezonda Dünya’ya garip bir gök cisminin inmesi ile başlayan dizinin yolculuğu adeta gezegenler arası savaşa dönüşüyor. 1.Sezonun sonunda uzaylıların Dünya dışında yaşam olan başka bir gezegeni parçalaması ise unutulmaz bir sahne olarak akıllara kazınıyor.

2.Sezon akıllarda kalan bu sahnenin etkisinde başlıyor. Salvare gemisinde yer alan ekibimiz koskoca bir gezegenin önlerinde paramparça olmasından oldukça etkileniyor ve aynı şeyin Dünya’mızın başına gelmesinden korkuyor. Neyse ki Salvare gemisi Niko gibi oldukça başarılı bir kaptana ve William gibi süper bir zekaya sahip. Bu ekibe ve bunların koruduğu Dünya’ya evellallah hiç birşey olmaz.. Biraz spoiler vermiş gibi olduk hemen konuyu değiştirelim.

2.Sezon boyunca ekibimiz bir yanda Alkayalılar ile uğraşırken  – Tarih öncesi bir insan medeniyeti gibi gelse de Alkayalılar dizi de en çok uğraştığımız uzaylı ırkına verilen isim arkadaşlar – bir yandan da yaşanacak yeni gezegenler arıyorlar.Yalnız ekip öyle her gezegene yerleşecek bir ekipte değil. Belli tabuları var. Gezegen de başka yaşayan varlıklar varsa bizim yaşamamıza uygun ortam olsa bile es geçiyoruz. Öyle TABUları olan bir ekibimiz var işte. Hey Alkayalılar siz kimsiniz.. ayağınızı denk alın.. !

Another Life 2.sezonu her bir bölümü 35-40 dk aralığında olan 10 bölümden oluşuyor. Dizi de genel olarak hep bir aksiyon bulunduğu ve insanoğlunun merak ettiği konuları ele aldığından dolayı bu bölümlerin ne ara başlayıp ne ara bittiğini anlayamadan soluksuz izleyeceksiniz. Not: Soluk alıp vermeniz önemlidir , lütfen diziyi izlerken aptal saptal işlere kalkışmayın önce nefes..

Another Life 2.sezonun son bölümünde tüm sorunları çözerken adeta final yaptığını duyurur gibi yaptı sonra hani belki tutar , yapımcı ile anlaşırız bir dönüş şansımız olsun diye de kapıyı aralayıp öylece bıraktı.. Ha kamu spotu niteliğinde söylenen son sözleri de unutmamalı tabi..

Another LifeUzun lafın kısası bilimkurgu türünden hoşlananlar için izlenebilecek güzel bir dizi. Aramızda kalifiye astranotlar olmadığı için bir çok terime yabancı kalıyoruz ve yönetmen de nasılsa bir b.k anlamıcaklar diyerek bol bol sıkmış.. Diziyi izlerken yer yer vay amk hiçbirşey bilmiyormuşum lan diyebiliyorsunuz ama bir süre sonra yokla onlar sallıyor yoktur öyle bişey diyerek Dünya gerçekleri ile yüz yüze kalıyorsunuz. Diziyi izlemeyi düşünenlere iyi seyirler..

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku