Aslıhan Malbora Kimdir? Nereli ? Boyu ? Yaşı ? Dizileri ? Kariyeri ?

Oyuncu 27 Mart 1995 tarihinde Afyonkarahisar‘ da dünyaya gelmiştir. İlkokul ve ortaokul eğitimlerini doğduğu şehirde tamamladı. 2012 yılında yükseköğrenimini tamamlamak için İstanbul’a gitti. İstanbul Teknik Üniversitesi Gıda ve Kimya Mühendisliği bölümünde eğitimine devam etti. Gıda Mühendisliği bölümünden başarıyla mezun oldu. Üniversite zamanlarında oyunculuk eğitimleri almaya başlamıştır. Akademi 35.5 Sanat Evi’nde hareket ve sahne dersleri, bir yıl oyunculuk eğitimi almıştır. 2017 yılında “ Seven Ne Yapmaz” adlı diziyle oyunculuk hayatına atılmıştır. Bu dizide Zeynep karakterine hayat vermiştir. Televizyon dizilerinin yanı sıra sinema filminde rol almıştır.

Üç Kuruş Leyla karakteri

Üç Kuruş ‘ ta Leyla karakteri, Kartal’ın kız kardeşini canlandırmaktadır. Yaşam enerjisi yüksek, çekici ve dik kafalı bir kadındır. Erkekleri ve hayatı ciddiye almaz. Başına buyruk ve özgürce yaşamayı sever.

Kariyeri

Üniversite yıllarında oyunculuk eğitimi almaya başlamıştır. Akademi 35.5 Sanat Evi’nde eğitim alıp oyunculuk serüvenine katılmıştır. 2017 yılında “ Seven Ne Yapmaz” adlı diziyle oyunculuk hayatına adım atmıştır. Bu dizide Zeynep karakterine hayat vermiştir. 2019 yılında “ Her Yerde Sen” adlı yapımdaki oyunculuğuyla başarısını göstermiştir. 2018 yılında “Kalbimin Sultanı”, “ Her Yerde Sen” , “ Gel Dese Aşk” dizilerinde rol almıştır. 2020 yılında “Aile Hükümeti” komedi filminde Zeynep karakterini canlandırmıştır. 2021 yılında “ Oluversin Gari” de Derya rolünü üstlenmiştir. Şuan ise Üç Kuruş dizisiyle popülerliğini koruyan oyuncu bu yapımda Leyla karakterine hayat vermiştir.

Aslıhan Malbora Yaşı

26

Aslıhan Malbora Boyu

1.67

Aslıhan Malbora Kilosu

52

Nereli

Afyonkarahisar

Burcu

Koç

Oynadığı dizi ve filmler

Televizyon

Seven Ne Yapmaz – 2017 – Zeynep
Kalbimin Sultanı – 2018 – Saliha Sultan
Ağlama Anne – 2018 – Zeynep Fırıncıoğlu
Her Yerde Sen – 2019 – Ayda Akman
Gel Dese Aşk – 2020 – Derin Düdenli
Oluversin Gari – 2021 – Derya
Üç Kuruş – 2021 – Leyla

Sinema

Aile Hükümeti – 2020 –Zeynep
Her Şeye Rağmen – 2021 – Melahat
İnternet
Geçen Yaz – 2021 – Netflix

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku