Chosen Dizi Konusu Nedir ? Nasıl Bir Dizi ?

Chosen dizisi Netflix aboneliği olanlar için ismini duygukları bir dizidir. Aranızda diziyi izlemeyenler ya da izlemek isteyenler olabilir. Bu yazımızda Chosen dizisi hakkında sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.  Chosen dizi konusu, oyuncuları, karakterleri,  incelemesi, 2. sezon ne zaman, IMDb puanı, Netflix Danimarka dizileri, Dizi fragmanı izle gibi soru ve aramalarınıza bu yazımızda cevap vermeye çalışacağız. 

Dizi hakkında

27 Ocak 2022’de Netflix Türkiye tarafından yayınlanan Netflix Danimarka orijinal içeriğidir. İlk sezonu toplam 6 bölümden oluşan dizi dram, bilim-kurgu ve gizem türünde yer alıyor. Dizi 4.3 IMDB puanına sahip.

Dizinin oyuncu kadrosunda Malaika Berenth Mosendane, Andrea Heick Gadeberg, Andreas Dittmer, Mohamed Djeziri, Anders Heinrichsen ve Magnus Juhl Andersen gibi isimler yer alıyor.

Dizinin yönetmenliğini Kaspar Munk üstlenirken, senaryosunu Jannik Tai Mosholt, Kaspar Munk ve Christian Potalivo gibi isimler tarafından kaleme alındı.

Danimarka’da çekilen dizi yine netflix te yayınlanan ve bilimkurgu türünde yer alan “The Rain“ dizisi nin yaratıcıları Jannik Tai Mosholt ve Christian Potalivo tarafından yaratıldı.

Chosen dizi konusu

Dizinin konusu, 17 yaşındaki bir kızın hayatı, yaşadığı sakin Danimarka kasabasında gizlenen rahatsız edici gerçeği arkadaşlarıyla birlikte keşfetmesinin ardından altüst olur.

17 yaşındaki Emma, ​​büyüdüğü kasabada kendini hep bir yabancı gibi hissetmiştir. Middelbo 17 yıl önce bir meteorun çarptığı ve sadece bir zamanlar bir kayanın çarpması ile ünlenen kasabadır. Middelbo sakinlerini gururlandıran da budur. Ama bu gerçek Emma için bir şey ifade etmez. Ve meteorla ilgili hikayenin sahte olabileceğini öğrendiğinde, tüm yalanları ortaya çıkarmayı kendine amaç edinir. Emma, ​​her şeyin kendini daha ilginç hale getirmeye çalışan küçük, önemsiz bir taşra kasabasıyla ilgili olduğuna inanır, ancak gerçek çok daha karmaşık görünmektedir.

Chosen dizi oyuncuları ve karakterleri (Cast)

Dizinin oyuncu kadrosunda Malaika Berenth Mosendane, Andrea Heick Gadeberg, Andreas Dittmer, Mohamed Djeziri, Anders Heinrichsen ve Magnus Juhl Andersen gibi isimler yer alıyor.

Malaika Mosendane – Emma
Andrea Heick Gadeberg – Marie

Andreas Dittmer – Frederik
Albert Rudbeck Lindhardt – Mads
Mohamed Djeziri – Elvis
Anders Heinrichsen – Lukas
Magnus Juhl Andersen – Jonas
Line Kruse – Lykke
Marie Louise Wille – Susan
Rikke Eberhardt Isen – Leyla

CHOSEN 1. SEZON BÖLÜMLERİ

Sezonun, süreleri 41 ila 50 dakika arasında değişen bölümleri şöyle sıralanıyor:

 1. Sezon 1. Bölüm: “Meteorların Camdan Olması Çok Garip!” (41 dk.)
 1. Sezon 2. Bölüm: “Kraliçe Margrethe’i Düşün” (42 dk.)
 1. Sezon 3. Bölüm: “Duydunuz mu?” (44 dk.)
 1. Sezon 4. Bölüm: “Mads’i Ara” (42 dk.)
 1. Sezon 5. Bölüm: “Ellerinle Tut, Ağzınla Ye” (50 dk.)
 1. Sezon 6. Bölüm: “Hâlâ Kendini mi Düşünüyorsun?” (45 dk.)

Diğer Netflix dizilerinin tanıtımlarını okumak veya haberleri almak için buraya tıklayın.

Dizi Fragmanı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku