Dune:Çöl Gezegeni ( Dune) Konusu Ve Fragmanı

Orjinal adı Dune( Dune: Çöl Gezegeni ) olan  film 22 Ekim 2021 de sinemada vizyona girdi. Bilimkurgu ve Dram türü sevenlere  hitap eden yabancı yapım olan filmin başrolünde Timothée Chalamet, Rebecca Ferguson, Oscar Isaac oynuyor. Tahmini süresi 2 saat 36 dk olan filmin yönetmenliğini Denis Villeneuve yapıyor ve filmin senaristliğini Jon Spaihts ve yönetmen Denis Villeneuve paylaşıyor.

Dune: Çöl Gezegeni filmi konusu
Uzak bir gelecekte geçen “Dune”, ailesi çöl gezegeni Arrakis’in kontrolüne sahip olan Paul Atreides’in hikayesini anlatıyor. Galaksinin farklı noktalarındaki gezegenler, rakip feodal aileler tarafından yönetilmektedir. Çok değerli bir kaynağın tek üreticisi olan çöl gezegeni Arrakis’in kontrolü asil aileler arasında son derece talep görmektedir. “Baharat” adı verilen bu kaynak, yüksek bilinç ve uzun bir yaşam süresi sunarken, beraberinde çok ciddi yan etkileri de getirmektedir. Ayrıca yıldızlararası yollarda gezinmeye yardımcı olan kaynak da bu “baharat”tır. Bu kaynağı elde etmek isteyen feodal rakiplerden Harkonen ailesi tarafından Paul ve ailesine tuzak kurulur. Bu tuzağın sonucunda Paul’un ailesi darmadağın olarak firari hale gelir. Paul, ailesinin Arrakis kontrolünü yeniden kazanması için bir isyan başlatırken, tüm evrenin seyrini değiştirebilme ihtimalini yakalayacaktır.

Gösterim Tarihi : 22 Ekim 2021 Sinemada /
Tahmini Süre : 2s 36dk
Tür: Bilimkurgu, Dram
Yönetmen Denis Villeneuve
Senarist Jon Spaihts, Denis Villeneuve
Oyuncular: Timothée Chalamet, Rebecca Ferguson, Oscar Isaac
Orjinal Adı : Dune
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku