Hakikat Şeyh Bedreddin Konusu ve Fragmanı

Hakikat Şeyh Bedreddin filmi 8 Ekim 2021 de sinemada vizyona girecek. Biyografik, Dram tarzını sevenlere hitap eden ve yerli bir yapım olan filmin başrolünde Suavi, Bülent Emrah Parlak, Saygın Soysal oynuyor. Yönetmenliğini Hakan Alak ‘ın yaptığı filmin senaristliğini Hakan Alak ve Ali Şahin paylaşıyor.

Hakikat Şeyh Bedreddin filmi konusu

Hakikat, Osmanlı İmparatorluğu’nun duraklama döneminde önemli bir yere sahip olan düşünce insanı Şeyh Bedreddin’in hayatına odaklanıyor. 1415 yılında Çelebi Mehmet’in tahta geçtiği dönemde Şeyh Bedrettin İznik’te sürgündedir. Anadolu’da kargaşanın hüküm sürdüğü sırada Bedreddin müridi Börklüce Mustafa, kendisine Karaburun’da yeni bir hayat kurar. . Manisa Valisi’nin komutasında yaya azap askeri olan Ali Ferid ise Börklüce’yi öldürmeye çalışmaktadır ve bunu gerçekleştirmeye çalışırken esir düşer. Zeynep, ağabeyini öldürdüğü için Ali Ferid’in sağ olarak tutulmasına karşı çıkar. Ait olmadığı bir yerde yaşamak zorunda kalan Ali Ferid, burayla arasında kopmaz bir bağ oluşturur. Ali Ferid, Karaburun’a yönelen Osmanlı ordusunun karşısına çıkılcak olan savaşta Ali Ferid, hakikat için savaşanlar arasında yer alır.

Gösterim tarihi : 8 Ekim 2021 Sinemada /
Türü : Biyografik, Dram
Yönetmen : Hakan Alak
Senarist : Hakan Alak, Ali Şahin
Oyuncular: Suavi, Bülent Emrah Parlak, Saygın Soysal
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku