Hanna Nasıl Bir Dizi ? Hanna Konusu Nedir ? Hanna İzlenir Mi ? Hanna Amazon Prime

Bu yazımızda sizlere  Amazon Prime ‘da  3 Şubat 2019‘da yayınlanmaya başlayan  Hanna isimli diziyi tanıtmaya çalışacağız. Aradan geçen 3 yıka yakın sürede Toplam 3 sezon ve 22 bölümden oluşan dizi 24 Kasım 2021’de yayınlanan 3.sezonu ile yayın maratonunu tamamladı. Bu arada şunu belirtelim dizinin bölüm süreleri  47-56 dakika arasında değişmektedir. Bunlar dizinin bir bölümünü baymadan izlenebilecek en iyi sürelerdir.

Seth Lochhead ve David Farr aynı eserinden diziye uyarlanan yapım 2011 yapımı filmden de esinlenerek diziye dönüştürüldü. Eğer 2011 yapımı Hanna Filmini merak ediyorsanız buraya tıklayarak fragmanını izleyebilrisiniz. Aksiyon ve dram türünde yer alan Hanna dizisinin tasarlayıcısı ile David Farr’dır.

Dizinin oyuncu kadrosunda Esme Creed-Miles, Mireille Enos, Joel Kinnaman, Noah Taylor, Dermot Mulroney ve Khalid Abdalla gibi isimler yer alıyor.

IMDb‘de 30 bini aşkın kişi tarafından oylanan dizi 7,6‘lık puana sahip oldu.

Hanna dizi konusu

Diziyi bir adamın bir bebeği bir tesisten kaçırdığı sahne ile açıyoruz. İlerleyen dakikalarda zaman atlaması yaşanıyor, aradan 15 yıl geçmiş. O malum bebek 15 yaşında genç bir kız olmuş. Tüm hayatı Polonya’da bulunan büyük bir ormanda babası bildiği o adamla geçmiş. Avlanmayı, dövüşmeyi, savaşmayı, hayatta kalmayı öğretmiş babası ona geçen yıllar içerisinde. Ama insanlardan ve medeniyetten uzak bir hayatı olmuş ve sosyal becerileri pek de gelişmemiş haliyle.

Hanna ve babasının böyle bir hayat sürme sebebi malum tesisi işleten ve Hanna’nın annesinin ölümüne sebep olan kötü kişilerin onları bulamamasını sağlamakmış. Bunu sağlamanın en iyi yolu da başka insanlarla iletişime geçmemekten geçiyormuş. Bu konuda çok da başarılı olmuşlar 15 sene boyunca. 15 senenin sonunda Hanna bir hata yapıyor ve genç bir delikanlıyla iletişime geçiyor. Bu da yerlerinin açığa çıkmasına ve bir kedi-fare oyununun başlamasına sebep oluyor. Kaçanlar, kovalayanlar, değişen dinamikler, amansız bir aksiyon ve küçük bir Avrupa turu. Geçmiş avaş yavaş eşelenmeye başlıyor ve 15 yaşındaki genç kızımız Hanna’nın merak uyandıran hikayesi sizi içine içine çekmeyi başarıyor.

Hanna oyuncuları ve karakterleri (cast)

Dizinin oyuncu kadrosunda Esme Creed-Miles, Mireille Enos, Joel Kinnaman, Noah Taylor, Dermot Mulroney ve Khalid Abdalla gibi isimler yer alıyor.

Esme Creed-Miles – Hanna,
Mireille Enos – Marissa Wiegler,
Joel Kinnaman – Erik Heller
Noah Taylor – Dr. Roland Kunek
Dermot Mulroney – John Carmichael
Khalid Abdalla – Jerome Sawyer
Justin Salinger – Carl Meisner
Andy Nyman – Jacobs
Anthony Welsh – Leo Garner
Cherrelle Skeete – Terri Miller
Katie Clarkson Hill – Joanne McCoy

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku