Hellbound Nasıl Bir Dizi ? Hellbound Konusu Nedir ? Hellbound İzlenir mi ?

Son zamanlarda adeta patlayan Squid Game isimli kore dizisinden sonra , kore dizilerine bir ilgi patlaması yaşanmakta. Digital yayın Platformu Squid Game de yakaladığı başarının tekrarlanabilmesi için ve piyasaya adeta giriş yapan kore dizilerinin daha da yaygınlaşması için yatırımlarını sürdürüyor. Hellbound dizisi de yine bir Kore yapımı bir dizi. Bir Squid Game etkisi yapacak mı ? Şuan da veriler bunu göstermese de oldukça ilgi ile izlenebilecek bir dizi daha diyebiliriz. Squid Game ile karşılaştırdığımızda öne çıkan en belirgin fark ise Squid Game genel olarak tüm izleyici kitlesine hitap ederken , Hellbound daha çok korku türünden hoşlananlara hitap eden bir dizi.

Yapım yayınlandığı ilk günde IMDb‘de 7,3‘lük puana sahip oldu.

Hellbound konusu

Dizinin konusuna gelince.. Başka bir alemden gelen doğaüstü 3 varlık , günahkar olarak gösterilen kişilere Tanrının bir gazabı gibi gelip , önce bir güzel döverek öldürüyor ve sonrasında çok yüksek ateşle yakarak cesedi adeta küle döndürüyor. Başta youtube üzerinde yayınlanan videolar zamanla daha çok insanın ilgisini çekmeye başlıyor. Yeni doğru isimli dini bir kuruluş bu olaydan nasipleniyor ve etrafına çeşitli muritler toplayarak her olayda daha da büyüyor. İnsanların günah işledikleri zaman tanrı tarafından bu şekilde cezalandırılacağını ve insanların günahlardan uzak durmaları gerektiğini savunan bu örgüt , yeri geldiğinde ise kendisine inanan muritlerle birlikte kendilerine ters düşen insanları öldürmekten çekinmiyorlar. Günden güne büyüyen yeni doğru cemaaeti bir süre sonra kendilerine ulaşan bir video kaydı ile şoke olur. Çünkü kendilerine ulaşan videodaki görüntünün yayılması aynı zamanda bu cemaatinde biteceği anlamına gelmektedir.

Hellbound oyuncuları ve karakterleri (Cast)

Dizinin oyuncu kadrosunda Yoo Ah-in, Park Sang-hoon, Kim Hyun-joo, Park Jeong-min, Won Jin-ah ve Yang Ik-june gibi isimler yer alıyor.

Yoo Ah-in – Jeong Jin-soo,
Park Sang-hoon – young Jeong Jin-soo
Kim Hyun-joo – Min Hye-jin,
Park Jeong-min – Bae Young-jae,
Won Jin-ah – Song So-hyun,
Yang Ik-june – Jin Kyeong-hoon,
Kim Do-yoon
Kim Shin-rok – Park Jeong-ja
Ryu Kyung-soo – Yoo Ji,
Lee Re – Jin Hee-jeong,
Im Hyeong-guk – Gong Hyeong-joon,

1 yorum
  1. […] filmlerin popülerliğinin arttığını belirtmiştik. Squid Game başarısının ardından , Hellbound dizisi ile de aynı derecede olmasa da güzel bir yer edinen netflix bir başka kore dizisi ile […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku