Hırsızlar Ordusu Filmi Nasıl Bir Film ? İzlenir Mi ? Film yorumları…

Bu yazımızda Netflix’in büyük beklentilere sahip filmi Hırsızlar Ordusunu sizler için değerlendirdik. Hırsızlar ordusu filmi nasıl bir film, izlemek zaman kaybı olur mu ? Sıkıcı mı ? Başlasam bitirir miyim gibi sorularınıza dilimiz döndüğünce cevap vermeye çalışıcaz. Şimdi lafı fazla uzatmadan filmimize geçelim.

Filmin ana karakteri sarışın , biraz safçana gibi gözüken , ama özellikle kasalar konusunda uzmanlaşmış bir erkek. Sebastian isimli bu karakterimizin söylemesi zor bir soyismi de var. Söylemesi bile zor olan bu soyismi ben hiç yazmaya çalışmakla uğraşmıyorum bile. Filmde duyarsınız zaten..

Hırsızlar Ordusu filminin çıkış tarihi belli oldu! - ShiftDelete.Net

Bu ana karakterimiz kasalara çocukluğundan beri aşık olarak büyümüş. Arkadaşlarından hep farklı kalmış. Kasalar bu çocuğun fantazisi diyebiliriz. Peki bu kadar kasa meraklısı bir tip , nerede çalışır ? Marangoz.. Olacak değil ya tabiki bankacı 🙂 Ama bu bankacı kardeşimiz yaptığı işten çokta memnun değildir. Özel ilgi alanı olan kasalar ve kasaların tarihi ile çeşitli youtube videoları çeker.

Çektiği videoları takip eden , interpol çapında aranan bir kadın hırsız ise takip ettiği bu videolar sonucunda Sebastian’ıda ekibe katarak Dünya üzerinde kısa sürede tüm efsane kasaları patlatarak adından söz ettirmek ister ve bu amaçla genç adama ulaşır.

Sebastian gibi yıllarını abazan olarak geçiren , ellediği tek şey kasalar olan biri içinde bu yürüyen cinselliğin teklifini kabul etmemek oldukça zor tabiki. Sebastian yalandan yere 1-2 gün düşünüp tamamen beyninden habersiz olarak kendini o çekici hırsızın yanında bulur ve ekibe dahil olur.

Hırsızlar Ordusu

Ekip birbirinden kopuk tiplerden oluşmaktadır. Araba sürücüsü , Aksiyon kahramanı , bir hacker ve bir hırsızdan oluşan ekibe artık bir de kasacı katımıştır. La casa de papel havası esen film adeta nasıl o diziden ayrılabiliriz diye düşünmüş ve esas karakteri hemen soyguna dahil ederek farklılaşamayı seçmiş.

Her ne kadar filmin adı Hırsızlar Ordusu olsa da bütün ekip sadece bu 5 kişiden oluşmakta. Bu 5 kişilik ekip tek tek tüm hedeflere ulaşmak isterken  önlerine çıkan engeller ve kendi aralarındaki bir takım huzursuzluklar bazı sorunları da beraberinde getirir.

Eğer La casa de papel gibi bir aksiyon filmi bulacağınızı düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Soygunlar sırasında ufak tefek aksiyonlar yaşansada aklınızda pek kalacak sahneler olmayacağınızı söyleyebiliriz.  Aksiyon sahneleri zayıf bir film olsada filmdeki karakterler filmi seyredilebilir kılmayı başarıyor. Sahneler arasındaki ne olacak yapabilecekler mi başarabilecekler mi heyecanıda zamanın nasıl akıp gittiğini anlamamanıza yardım edecek diğer öğeler konumunda. Vakit bulduğunuzda kesinlikle ailenizle birlikte oturup izleyebileceğiniz yeri geldiğinde de komik bir film.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku