Netflix Elfler Dizisi Yorumu , Dizi Konusu nedir ? Elfler Nasıl Bir Dizi ?

2021 yapımı, korku ve fantezi türündeki Elfler dizisi, geçtiğimiz günlerde yayına girdi. Peki, Elfler dizi konusu ve oyuncuları ne, yorumlar ne yönde ? Elfler dizisi hakkında merak edilen , bilmek istediğiniz ne varsa bu yazımızda yardımcı olmaya çalıştık. Diziyi izlemeyi düşünenlere rehber olması dileğiyle..

Elfler dizisini öncelikle kısaca tanıtarak başlayalım. Elfer dizisi Danimarka yapımı bir dizi ve 28 Kasım 2021 tarihinde Netflix Türkiye’de yayına girdi. Netflix Orijinal ürünü olan yapım, çıkmasının hemen ardından büyük izlenmelere ulaşmayı başardı ve Türkiye gündemdekiler listesinde yer almayı başardı. İlk sezonu ile beraber toplamda 6 ufak bölümden oluşan Elfler dizisi, IMDb üzerinden 73 kişinin oyu ile 6,1 puan almayı başardı. Her bölümü ortalama 24 dakika süren seri, uluslararası piyasa da “Elves” ismi ile yayına girerken, orijinal isminin “Nisser” olduğu biliniyor.

Dizinin yönetmenlik koltuğunda Roni Ezra otururken, senarist ve yazar kadrosunda ise Stefan Jaworski yer alıyor. Sadece 16 yaş ve üzeri kişiler için uygun görülen serinin başrol kadrosunda Sonja Sofie Engberg Steen, Milo Campanale ve Vivelill Søgaard Holm üçlüsü yer alıyor.

Elfler Dizisi Hakkındaki Yorumlarımız

Şunu belirtelim ki büyük beklentiler içerisinde iseniz beklentilerinizi hayal kırıklığına ugratacak bir dizi.  Senaryo bizce oldukça yetersiz kalmış aslında bu malzeme ile daha iyi bir içerik çıkabilirdi. Oyuncu kadrosu aynı filmin senaryosu gibi çok kısıtlı kalmış. Dizi neredeyse 6-7 karakter arasında dönüyor diyebiliriz. Tam bir gerilim olacak diyorsunuz ya karakter hemen ölüyor ya da kurtuluyor. Tam dizinin içine bir türlü giremiyorsunuz. Bebek haldeki Elfin tatlılığına rağmen oyuncuların dizideki tutuk halleri dizide bir sevimlik yaratıyor. Ayrıca dizide bir çok mantık hatasıda mevcut. Örneğin telde delik açan kaçan elflerin peşine kimse düşmüyor. Ellerini kollarını sallayarak kasabaya saldırıyorlar. Dizide yer alan Karakterler ise ormandaki kargaşadan kurtulunca dizi mutlu sona ulaşıyor. Kasabanın yerlisi olan kızın tek dayanağı olan büyükannesi , kasabaya gelen yabancı ailedeki meraklı küçük kız yüzünden elflere mama oluyor. Sonra o kız , büyükannesinin ölümüne sebep olan aile ile birlikte adadan çekip gidiyor. Zaten ölenler , adadan geri dönen aile falan derken adada 1 kişi kalıyor. Tüm elflerle baş başa.. çünkü başka karakter görmediniz dizide

Dizinin Fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz

Diğer dizi yorumlarımız burada

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku