Netflix Tinder Avcısı Gerçek Mi ? Film Konusu

2 Şubat 2022 de Netflix tarafından yayınlanan Tinder Avcısı isimli belgesel suç filmi günümüzde özellikle izlenmesi gereken bir film. Sosyal medyanın günümüzde kullanımının artması bir çok tehlikeyi de kapımızın eşiğine kadar getirmiş durumda. Tanımadığımız insanlarla kuracağımız yakın ilişkiler başımıza olur olmadık işler açabileceği gibi kendimizi bir takım oyunların içinde bulup intikam peşinde koşarken de bulabiliriz.

Toplam 1 saat 54 dakikadır. Belgesel filmin yönetmenliğini Felicity Morris üstlendi. Orijinal adı: The Tinder Swindler

Tinder Avcısı konusu

Filmin konusu, Bir adam kendini jet sosyeteden zengin bir iş insanı gibi tanıtarak etkilediği kadınların milyonlarca dolarını çarptı. Şimdiyse kurbanlarından bazıları intikam peşinde.

Kedilere Bulaşmayın: İnternette Katil Avı’nın yapımcılarının imzasını taşıyan bu belgesel, modern dünyada aşkın nasıl tehlikeli bir oyuna dönüşebileceğini gözler önüne seriyor. İnternette flört söz konusu olunca, ne yazık ki parlayan her şey altın değildir ve bir kaydırma hayatınızı da kaydırabilir. Baştan çıkardığı genç kadınları dolandırarak milyonlarca dolarlık bir servet edinen Tinder Avcısı ile tanışın. Rüya gibi bir ilişki yaşadıklarını düşünürken kendilerini bir anda korkunç bir kâbusun ortasında bulan ve ödeşme zamanının geldiğini düşünen üç kadının anlatımlarıyla, bu uluslararası kanun kaçağının öyküsünü keşfedin.

Tinder Avcısı Fragmanı

Tinder Avcısı Gerçek Mi ? Simon Leviev Gerçek Mi ?

Zengin bir iş insanının oğlu gibi davranan İsrailli Şimon Hayut kendi koyduğu ismiyle Simon Leviev, Tinder Avcısı belgeseliyle adını geniş bir kitleye duyurdu. Belgesel, kendisini Özbekistan asıllı İsrailli “elmas kralı” Lev Leviev’in oğlu olarak tanıtan Simon Leviev’i konu ediniyor. Belgeselde sosyal medya paylaşımlarıyla gösterişli bir yaşam imajı veren Simon Leviev, kaçırıldığı, başının belada olduğunu ispat etmek için her şeyi yapıyor ve yalanlarıyla hayatına giren kadınları dolandırıyor. İsrail polisi, Simon Leviev’in 2011 yılında dolandırıcılık, hırsızlık ve sahtecilikten verilen cezayı atlatmak için kaçan İsrail doğumlu bir dolandırıcı olduğunu doğruladı.

Tinder Avcısı
Simon Leviev

Leviev, 1990 yılında İsrail’in Bnei Brak kentinde Dünyaya geldi. 2010 yılında bir uçuş okuluna gitti. Felicity Morris’in yaptığı röportajlara göre, Leviev gençliğinden beri çek dolandırıcılığı gibi küçük suçlar işliyor.

Yasal adı olan Shimon Hayut’tan Simon Leviev olarak değiştirdi ve Leviev soyadını kullanarak “Elmasların Kralı” olarak bilinen İsrailli bir işadamı olan Lev Avnerovich Leviev ile akrabaymış gibi yaptı.

The Times of Israel’e göre, 2017’den 2019’a kadar Avrupa kıtasındaki kurbanlardan yalnızca bir Ponzi şeması kullanarak tahmini 10 milyon dolar dolandırdığı iddia ediliyor. 2015 yılında Finlandiya’da iki yıl, 2019’da İsrail’de 15 ay hapis cezasına çarptırılan Simon Leviev 2019 itibariyle, hala birçok ülkede dolandırıcılıktan aranıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku