Nilsu Berfin Aktaş Kimdir? Nereli ? Boyu ? Yaşı ? Dizileri ? Kariyeri ?

Nilsu Berfin Aktaş, 17 Ağustos 1998 tarihinde Ankara’da doğmuştur. Türk dizi ve sinema oyuncusu.

Ailesi: Ankara’da doğdu büyüdü, bir erkek kardeşi var. “Annem ve babam çalışmak için beni babaanneme bırakmak zorunda kalmışlar, onları uzun bir süre görmedim. Babaannem, dedem ve halamla büyüdüm. Küçüklüğümde beni oyunculuğa yönlendiren de halam oldu. Abla-kardeş gibiydik, ‘Sen çok iyi yerlere geleceksin’ derdi. Sonradan annemle babam geldi ve beni geri aldılar. Çok eğlenceli bir ailede büyüdüm diyebilirim. Her ikisiyle de arkadaş gibi büyüdüm, hatta birlikte büyüdük de diyebilirim. Annemle babamın aşkı çok güzel ve çok masum. Hep babam gibi biriyle tanışmak isterdim. Her şey yolunda giderken bir anda boşandılar. Sorunlarını bana da kardeşime de belli etmediler ama anlaşamamışlar demek ki. Bu durum beni üzdü ama boşandıkları zaman ben dizi çekimlerine başlamış ve işime odaklanmıştım; nedenini sorgulamadım. Bir erkek kardeşim var.  Kardeşim hayatta en çok sevdiğim kişi. Ailemin ve onun bana verdiği desteği çok önemsiyorum. Bu destek benim için çok değerli.”

Nilsu Berfin Aktaş'ın mayolu pozları ortalığı salladı! En büyük hayalini  açıkladı

Eğitim hayatı:  Yetenek Evi Sanat Akademisi Oyunculuk Bölümü’nden mezun oldu.

Hayatının dönüm noktası: ‘Geleceğin Starı’ adlı yarışma programına katılmasıyla hayatının akışı değişti. “Hamdi Alkan ve Fırat Parlak, Ankara’ya geldi. Elemelere girdim ve İstanbul’a çağırdılar. İkinci elemeden de geçince yarışmaya girmeye hak kazandım ve böylelikle oyunculuk kariyerim başlamış oldu. Bundan önce de kamera önü oyunculuk eğitimleri almıştım. Aklımda her zaman oyunculuk vardı ve bir gün bu kariyerin başlayacağına inanıyordum. Ancak yarışmanın büyük katkısı oldu. Yarışmadan sonra birçok yapım şirketiyle görüşmeler yaptım. O sırada eğitimlerime de devam ettim ve kısa süre sonra da televizyon serüvenim başladı.”

Oyunculuğa ilk adım: Televizyon macerasına 2006 yılında, ’Kuzey Yıldızı İlk Aşk’ dizisinde ‘Gökçe’ karakteriyle başladı. İlk projesiyle geniş kitleler tarafından tanındı.

Kişilik özellikleri: Kendisini eğlenceli, güçlü ve vazgeçmeyen bir kişilik olarak tanımlıyor. “Nilsu dışarıdan tam olarak nasıl bir izlenim yaratıyor bilmiyorum ama benim bildiğim tanıdığım Nilsu her şeyi içinde yaşayan, duygularını çok dışa vurmayan, hassas ama güçlü durmaya çalışan, aslında kendi duygu ve düşüncelerinden çok karşısındaki insanı düşünen, konuşmadan önce kelimeleri tartıp biçen ve ona göre konuşan, karşısındaki insanı kırmamak için elinden gelen her şeyi yapan fakat sürekli kırılan ve bunu belli etmeye bile çekinen bir kız aslında biraz da başkalarından çok kendini düşünse daha mutlu olabilecek.”

Kişisel gelişim: Kişisel gelişimine büyük önem veriyor. “Kendime beni ve bünyemi zorlayacak yeni özellikler eklemeyi çok seviyorum. Son zamanlarda dövüş sporlarına merak sardım. Binicilik, eskrim, İtalyanca ve Japonca öğrenmek istiyorum. Şu an hedefimde bunlar var.”

Sosyal: Boş durmayı sevmiyor. “Boş oturmak bana göre değil. Aşırı sıkılıyorum, yerimde duramam. Boş gezmeyi de sevmem. İlla işimle ilgili bir şeyler yapmalıyım. Çalışmak ve yoğun olmak beni mutlu ediyor. İlgilendiğim birçok spor dalı var. Basketbol, masatenisi, badminton, yüzme. Hatta koşuda okullar arası birinciliğim bile var. Hızlı koşarım, basketbolda iyiyimdir. Maalesef şu sıralar yoğunluktan fazla spor yapamıyorum. Kendime ayırdığım zamanlarda şehir, şehir ülke ülke, gezmek yeni yerler keşfetmek yeni insanlar tanımak dolu, dolu yaşamak istiyorum.”

Nilsu Berfin AktaşAşka bakışı: “Ah bu aşk! Aşk her yerdedir. Sözün bittiği; kelimelerin kifayetsiz kaldığı yerdir. Aşk için ‘Güzel’ desem de, ‘Güzel değil’ desem de yalan olur. Herkesin aşk anlayışı farklıdır. Kimisi psikopatça kıskanır, kısıtlar. O kişiyi altın kafese koyar, çünkü ‘Aşığım’ der ve aşkın arkasına saklanır. Kimisi rahat bırakır, başkasıyla bile olsa yine de ‘O mutlu olsun. Onun mutluluğu benim mutluluğumdan daha önemli, çünkü ben ona aşığım’ der. Aşk, kişiye göre değişir. Aslında gerçek olan şey sevgidir. Birine ilk görüşte de aşık olabilirsiniz, hatta vitrinde gördüğünüz bir ayakkabıya, elbiseye bile.  Peki, sevgi öyle mi? Herkesi sevemezsiniz. Aşk çok inandığım bir duygu değil ben sevgiye daha çok inanırım bir yerde okumuştum bir çiçeğe aşık olursanız onu koparıp eve götürürsünüz fakat bir çiçeği severseniz onu her gün sularsınız.”

Mutluluk kaynağı: Sevdiklerinin ona inanması ve güvenmesi en büyük mutluluk kaynağı Hayattaki en büyük ilham kaynağı ise kendisi. “İlhamımı kendimden alıyorum. Aslında benim ilham perim, kendim. Motivasyon kaynağım ise yakınlarımın bana olan inançları ve daha iyisini yapabileceğimi söylemeleri. Onların bana olan güvenleri, beni motive ediyor.”

İlk sinema filmi: Onur Öğden/ Rastlantı

Hayata bakışı: Kafasına koyduğunu gerçekleştiriyor. Oyunculuk da hayali değildi hedefiydi. “Koymuştum kafama bir kere. Ve bunun için elimden geleni yaptım hala da yapmaya devam ediyorum. Kendimi bildim bileli hep sanatın içinde olmak istedim, içlerinde en çok oyuncu olmak ağır basıyordu henüz olmadım tabi olma aşamasındayım. Eğer oyunculuk kariyerim olmasaydı ressam olmayı deneyebilirdim.”

İş hayatına bakışı: Mesleğine aşık, sektörde kalıcı olmak adına elinden geleni yapıyor. “Oyunculuk benim için, çocukluk hayalim, tutkum ve kendimi özgür hissettiğim, en sevdiğim yaşam alanım.  Her iş alanında olduğu gibi çok emek vermek gerekiyor. Beklemeyi, planlamayı, sindirmeyi öğrenmek gerekiyor. Büyük enerjilerin çarpıştığı fakat önünde sonunda iyi olanın kalabildiği bir sektör. Bu sektöre girmek bazen şans, bazen çok kolay bazen de çok zor. Ancak bana göre önemli olan sektörde nasıl kalıcı, nasıl saygın kalabileceğini ve iyi iz bırakabileceğini bilmek ve uygulamak. İnsanlar günümüzde her şeyi ellerindeki akıllı cihazlardan yapabilir duruma geldi. Dolayısıyla bizim sektörümüz de dijitalleşmek zorunda ve bu durum beni çok mutlu ediyor. Hem dijital projeler gün geçtikçe artıyor hem de dijital özgürlük sebebiyle insanlar yaratıcılığını daha çok kullanabiliyor. İleride televizyonun yerini alabileceğini düşünüyorum. Ben oyunculuk yapabileceğim her alanı seviyorum. Türkiye’de geleneksel yayıncılık çok daha köklü. Daha akılda kalıcı ve büyük kitlelere ulaşıyor. Dijital platformlar yeni, enerjik ve dinamik oldukları için daha heyecan verici projelere ev sahipliği yapıyorlar.”

Ankara Haberleri - Hayatta herkes rol yapıyor - Yerel Haberler

Kariyer planı: – Daha her şeyin başında olduğunu düşünüyor. İlerisi için yapmak istediği pek çok şey var. “’Kuzey Yıldızı İlk Aşk’, ilk projem. Dijitale bir dizi çektim. Yeni projeleri menajerim Ufuk Ergin’le değerlendiriyoruz. Oynayacağım rolün beni heyecanlandırması ve kariyer basamaklarımda sağlam bir yeri olması gerek. Her şeyi bu bağlamda değerlendiriyoruz. Tabi ki öncelikle güzel, iyi ve başarılı bir kariyer ayrıca müzikal ve tiyatro yapmayı da çok isterim mesela. Bu dönemde yaşıyorum ve bu dönemdeki hayatı biliyorum fakat eski zamanların, örneğin 1940’lı, 60’lı, hatta 90’lı yılların güçlü bir kadınını canlandırmak isterim. İnsanların o zamanlar neler yaşadığını, nasıl arkadaşlık hikayeleri olduğunu, nasıl aşk yaşadıklarını tam anlamıyla bilmesem de okuduğum izlediğim kadarıyla bildiklerim var. O zamanların aşkını yaşamak; aile ve arkadaşlık hayatlarını oynayarak, deneyimlemek isterim.”

Gelecek Hayali:  Temel insani olguları ele alan bir dram filmi çekmek istiyor. “İzleyicinin duygularına hitap etmek daha akılda kalıcı oluyor ve ben dramı daha çok seviyorum. ‘Güldürmek mi yoksa ağlatmak mı daha zor’ diye sorarsanız, her ikisinin de ayrı zorluğu var tabii. Ama bence ağlatmak, insanları duygulandırmak, karakterin çektiği acıyı seyirciye yansıtmak biraz daha zor. Okadar çok hayalim var ki. Hayalperest bir insanım. İlkokul öğretmenlerim de ‘Hayalperestsin, hayal kurmaya biraz ara ver ve dersi dinle’ derlerdi. Çok hayal kurarım, içlerinden seçerim ve o hayali gerçekleştirmeye çalışırım. Binlerce hayalimin içinden, gerçekleştirmek istediklerim var. Örneğin bir tanesi, çok iyi işler yapmak. Bir film yazmak, yönetmek ve o filmde rol almak istiyorum. Çünkü oynamak, yazmak ve yönetmek, ayrı birer tutku. Kendimi daha ileriye taşımak için çok okuyorum, çok izliyorum, çok araştırıyorum. Sürekli monitör arkasındayım. İzliyorum ve gözlemliyorum.”

Kimlere hayranlık duyar: Halit Ergenç ile bir projede yer almayı çok istiyor. “Küçükken ‘Leon‘ filmini izledim ve orada Natalie Portman‘ı çok beğendim. O rol modelim ya da ilham aldığım kişi olabilir. Her zaman söylediğim gibi, Halit Ergenç ile rol almak isterim. Umarım bir gün onunla çalışma fırsatını yakalarım. Benim için her oyuncu, her set, bir ders; bir deneyimdir. Bunları deneyimlemek ve kendime ders olarak almak, benim için bir hazine.”

Erkekte çekicilik kriteri: Dış görünüşe çok önem vermiyor. “Güzellik göreceli bir kavramdır. Kimi esmer sever, kimi sarışın, kimi kızıl.  Bence güzellik huydadır. Karşınızdakini güzel bulmasanız da, biraz sohbet etmeye başlayınca, kendine olan özgüvenini görünce, ne kadar zeki olduğunu fark edince güzel veya yakışıklı bulursunuz.”

Evde ne yapar? Yemek yemeyi ve yapmayı çok seviyor. “Yemek yemek benim için çok önemli. Adeta bir tutku diyebilirim. Boş zamanlarımda yemek yaparım. Yemek yemeye bayılırım ama dikkat etmem gerekiyor. Az yemeye çalışıyorum, bu da beni çok üzüyor. Tatlıya bayılırım. Küçükken sevmediğim yemekler vardı ama artık hepsini seviyor ve yiyorum. Özellikle margarita pizzaya asla hayır demem. Tok olsam da yerim

Kuzey Yıldızı'nın güzel Gökçe'si Berfin Su Aktaş'ın meğer bir ikizi varmış!  Dünyaca ünlü modelle akıllara zarar benzerlik - Galeri - Takvim

Modayı takip ediyor mu? Modayı takip etmeyi ve iyi giyinmeyi çok seviyor. “Ancak öyle çok modaya uyduğumda söylenemez. Kendi içinde rahat hissettiğim kıyafetler tercih ediyorum, genelde spor giyinirim yani spor şıklığa önem veririm. Rahat giyinmeyi seviyorum. Yerine göre şık olup insanları şaşırtmak da hoşuma gidiyor. Trendleri takip ederim; onları kendime uydurup farklı kombinler yapmayı seviyorum. Giyinip çıkmam biraz o günkü ruh halime de bağlı.”

Günlük bakım rutini: Makyajını silmeden yatmıyor. “Genelde makyaj yapan bir insan değilim. Üşenirim bir kere ve makyajsızken, cildimin nefes aldığını hissediyorum, ama sonuçta çalışıyorum ve yapmak durumundayım. Bu yüzden makyajımı silmek, cildimi güzelce nemlendirmek, nem maskeleri yapmak, bana ve psikolojime iyi geliyor. Herkese tek bir önerim var: Makyajınızı çok yorgun olsanız dahi iyice temizleyin ve cildinizi nemlendirin. Çok iyi geliyor. En sevdiğim güzellik ürünleri, maskeler. Renkli renkli, eğlenceli maskeler, nemlendiriciler; kirpik kaş ve vücut bakım yağları.”

DİZİLERİ

2021- Benim Hayatım

2021- Ölüm Zamanı/ Dilara

2019/2021 – Kuzey Yıldızı: İlk Aşk / Gökçe Mollaoğlu

FİLMLERİ

2019 – Rastlantı / Zeynep

Özel içerikler youtube kanalımızda

Adı: Nilsu Berfin Aktaş
Doğum Tarihi: 17 Ağustos 1998
Doğum Yeri: Ankara
Boyu: 1.69 m.
Kilosu: 53 kilo
Burcu: Aslan
Göz Rengi: Ela
Kardeşleri: Efe Aktaş
Instagram: https://www.instagram.com/nilsuberfinaktas/

Kaynak : televizyongazetesi.com

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku