Squid Game dizisinin konusu nedir ? Squid Game dizisi hakkında..

Güney Kore yapımı Squid Game, dünya çapında adından söz ettirdi. Yayınlandığı 83 ülkenin 82 sinde rekor seviyede izlenme yakalayan dizi Netflix yapımcılarının beklentisinden de üst seviyede bir patlama yaptı. Dijital platform Netflix üzerinden yayınlanan Squid Game gerek konusu gerekse oyuncularıyla sosyal medyada gündem oldu. Peki, Squid Game dizisinin konusu nedir, oyuncuları kimler? İşte Squid Game dizisinin detayları…

Sosyal medya , 17 Eylül tarihinde yayınlanmaya başlayan Squid Game dizisini konuşuyor. İnstagram , facebook ve hatta twitter Squid game filminden alınan sahneler üzerine yapılan capslar ile dizi herkesin dikkatini çekmeyi başarmış durumda. Özellikle Kore de Sokakta oynanan sıradan oyunların ya da eski dijital ortamda tercih ettiğimiz oyunları gerçek hayata uyarlayan dizi, Twitter’ın trend topic listesinde yer alıyor.

Squid Game dizisinin konusuna gelirsek.. Bir grup fakir ve bitik durumdaki insanın para bulmak ve yaşadıkları çileli hayattan kurtulmak adına canları pahasına bir oyun oynamayı kabul etmelerini konu alıyor. Oyun toplam 6 etaptan oluşuyor ve 6 etabı da başarı ile geçen hem hayatta kalıyor hem de akıl almaz bir paranın sahibi oluyor. Oyun dediyysek Survivor parkuru gibi oyunlar gelmesin aklınıza. Kimi dikkat , kimi güç , kimi zeka isteyen oyunlar. Kiminde hiç sevmediğiniz adamlarla güçlü bir takım kurmak zorunda kalıyorsunuz kiminde ise en sevdiğiniz insanları geride bırakıp ölmelerine izin verip kendi hayatınız için oyuna devam etmek zorunda kalıyorsunuz. İnsanların para için yaptğı tercihler , kendi canları için yaptığı tercihler dizinin en çok konuşulmasına sebep olan olaylar arasında yer alıyor.

Hwang Dong-hyuk tarafından yazılan ve yönetilen dizi nin kadrosunda Lee Jung-jae , Park Hae-soo ve Wi Ha-joon yer alıyor.

1 yorum
  1. […] Game dizisinin 1.sezonu hakkında bilgi almak için buraya […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku